fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

غنی: حکومت بابت حمله‌های راکتی بر کابل باید پاسخ قناعت بخش داشته باشد

خبرگزاری یاش: محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور می‌گوید که حکومت بابت وقوع حمله‌ راکتی و پرتاب موشک در شهر کابل که سبب نگرانی مردم شده است، باید پاسخ واضح و قناعت بخش داشته باشد.

دفتر ریاست جمهوری بانشر خبرنامه‌‌ای گفته است که رئیس جمهور غنی شام روز سه‌شنبه(۳۰ اسد)در جلسه امنیتی کابل گفته است: «مردم، حکومت حسابده می خواهند و حکومت بابت این رویداد که سبب نگرانی های مردم شده است، باید پاسخ واضح و قناعت بخش داشته باشد».

روز گذشته در نخستین روز عید قربان و حوالی ساعت نه صبح، همزمان با آغاز سخنرانی رئیس جمهور در جمع نمازگزاران حملات راکتی بر اطراف ارگ ریاست جمهوری و بخش‌هایی از نواحی شهر کابل آغاز شد که برای چندین ساعت دوام کرد.

براساس خبرنامه دفتر ریاست جمهوری، رئیس جمهور غنی در جلسه امنیتی کابل تأکید کرده که با این حادثه با بی‌تفاوتی برخورد نخواهد شد. رئیس جمهور گفته است: «با این حادثه با بی تفاوتی برخورد نخواهد شد و باید در تمام سطوح سکتور امنیتی و دفاعی، حسابدهی وجود داشته باشد».

رئیس جمهور غنی هم‌چنان به مسئولان امنیتی و دفاعی دستور داده است که پلان‌های امنیتی را برای بهبود امنیت در کابل و ولایات روی‌دست بگیرند تا از رویدادهای تروریستی جلوگیری شود.

مسئولیت حملات راکتی روز نخست عید قربان کابل را گروه داعش به عهده گرفته است. لحظاتی پس از این رویداد، ذبیح‌الله مجاهد که خود را سخن‌گوی طالبان می‌خواند، دست داشتن طالبان در این حملات را رد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن