fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلیدیدگاه

وزارت ترانسپورت: بندرهای آقینه و زرنج بازگشایی می‌شوند

محمد اسلام بهنوش: محمد حمید طهماسی، نامزد وزیر وزارت ترانسپورت، در روز ملی ترانسپورت و ترانزیت گفت وضعیت کنونی در این وزارت قناعت‌بخش نیست.

وی نقش ترانسپورت را در احیاء و پویایی کشور مهم دانسته افزود که افغانستان نیازمند، ترانسپورت سریع، معیاری و مجهز به تکنالوژی مدرن است تا بتواند با کشورهای همسایه رقابت کند.

طهماسی افزود: «با وجود اینکه حکومت افغانستان عضویت سازمان‌های منطقوی و کنوانسیون‌های ترانسپورتی را دارد اما کشورهای منطقه مطابق روحیه توافق‌نامه‎‌های عقد شده، متأسفانه عمل نکرده‌اند».

او اشاره کرد که این کشورها همچنان مانع ایجاد سیستم خوب حمل‌ونقل بین کشورهای همسایه شده‌اند. طهماسی همچنین گفت که هر چند افغانستان مشکلاتی ترانسپورتی با کشورهای همسایه دارد اما عمده‌ترین آن، عملی‌نشدن توافقنامه «ابتا» از جانب پاکستان می‌باشد که فعالیت‌های اقتصادی و تجاری ما از آن متأثر شده است.

او اظهار داشت تدوین توافقنامه بین کشورهای همسایه، منحل کردن شرکت‌های ترانسپورتی غیرمعیاری، ارتقاء ظرفیت، آوردن اصلاحات از اولویت‌های این وزارت است.

 او تصریح کرد: «افغانستان به چهار راه ترانزیت کشورهای منطقه مبدل خواهد شد. وزارت ترانسپورت بندرهای خشکه آقینه و زرنج را بازگشایی می‌کند و امیدواریم کشورهایی که با این بنادر هم مرز هستند، با ما همکاری کنند».

به گفته آقای طهماسی، ترانسپورت افغانستان هنوز هم با چالش‌های زیادی از جمله عملی نشدن توافقنامه‌های همکاری از سوی کشورهای همسایه، ناامنی، غیر معیاری بودن شرکت‌های ترانسپورتی و اخاذی‌ها مواجه است.

یونس مهمند، معاون اتاق‌های تجارت و صنایع می‌گوید اخاذی‌ها از سوی نیروهای امنیتی، ریاست‌های ترانسپورت و ترازو‌های بلند تناژ در بزرگراه‌ها و از سوی شهرداری در شهرها به گونه اجباری، صورت می‌گیرد.

آقای مهمند تصریح کرد: «شهرداری در کمربند مزار شریف از ۳تا ۶ هزار، شهرداری در کمربند پلخمری ۴تا ۶ هزار افغان، کمربند ولایت بغلان از هر موتر میوه تازه، مبلغ ۲۵ هزار افغانی اخذ می‌کند. اخاذی‌ها در داخل هر شهر و هر کمر‌بند امنیتی متفاوت است، از ۵۰۰ شروع تا ۵ هزار افغانی می‌رسد».

به گفته او پول شهرداری در جایی که اموال بازرگانی تخلیه می‌گردد به شهرداری پرداخت می‌شود، اما از سوی شهرداری‌ها در هر ولایت به گونه اجباری اخذ می‌شود.

احمدولی شیرزی، معاون تخنیکی وزارت فواید عامه، هرچند از فرد خاصی نام نمی برد اما می‌گوید در اخاذی ترازوها، زورمندان دست دارند و به‌گونه اجباری از رانندگان گرفته می‌شود.

شیرزی افزود: «وزارت فواید عامه چند بار خواستار برداشتن ترازوهای بلند تناژ شده اما بعضی افراد آنرا منبع عایدات کشور می‌دانند. جای تأسف است که این، یک منبع عایداتی برای کسانی شده که هیچ علاقه‌ای به سرک ندارند. یک مقدار کمی از این پول به وزارت مالیه پرداخت می‌شود و بیشتر آن بین افراد تقسیم می‌شود».

او گفت این وزارت تصمیم دارد تا در آینده، ترازوهای الکترونیکی را جایگزین ترازوهای بلند تناژ نماید تا از اخاذی‌های اجباری جلوگیری گردد.

با این وجود، اتحادیه‌های ترانسپورتی از اخاذی‌های نهاد‌های حکومتی انتقاد کرده می‌گویند که اخاذی‌ها در بزرگراه‌ها، نه تنها از سوی نهاد‎های حکومتی، بلکه از سوی زورمندان محلی و گروه طالبان نیز صورت می‌گیرد.

به گفته آنها، به تازگی گروه طالبان دو محل اخاذی را در مسیر معدن ذغال‌سنگ «کرکر» ولایت بغلان ایجاد کرده و از هر موتر ۳ تا ۴ هزار افغانی اخذ می‌کند.

این درحالی است که گلالی اکبری معاون مجلس سنا از وزارت های ترانسپورت، داخله و فواید عامه می‌خواهد که جلو اخاذی ها از سوی نهاد‌های حکومتی گرفته شود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن