fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

«وین» بهترین و «دمشق» بدترین شهر‌ برای زندگی

خبرگزاری یاش: نشریه اکونومیست تازه‌ترین رده‌بندی خود را در مورد بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی منتشر کرد.

در این رده‌بندی؛ وین، پایتخت اتریش بهترین و دمشق، پایتخت سوریه بدترین شهر برای زندگی شناخته شده است. سال پار ملبورن استرالیا در رأس بهترین شهر‌های جهان قرار گرفته بود.

بر اساس تحقیق نشریه اکونومیست، وین نه تنها شهر زیبا و جذاب برای گردشگران است، بلکه از لحاظ کیفیت زندگی نیز نسبت به سایر شهرهای جهان در موقعیت بلندتری قرار دارد.

شهر ملبورن استرالیا که ۷ سال پیاپی صدرنشین بود، در رده‌بندی سال ۲۰۱۸ در رتبه دوم جای گرفته است. شهر‌های اوساکای ژاپن، کل‌گری کانادا و سیدنی استرالیا به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم را از آن خود کرده است.

 از چندی به این‌سو نشریه اکونومیست همه ساله۱۴۰ شهر بزرگ جهان را بنابر شاخص‌هایی؛ چون زیرساختار و حمل و نقل، آموزش و تحصیل، میزان جرایم، خدمات درمانی و بهداشتی، ثبات، فرهنگ ‌و هنر بررسی و با یکدیگر مقایسه می‌کند.

قعرنشین رده‌بندی اکونومیست، امسال شهر دمشق، پایتخت سوریه است. پس از این، ۹ شهر: لاگوس،نیجریه؛ کراچی، پاکستان؛ پورت مورزبی، پاپوآ گینه‌نو؛ هراره، زیمباوی؛ طرابلس، لیبی؛ دوالا،کامرون؛ الجزیره،الجزایر و داکار، سینگال نیز به ترتیب بدترین شهرها برای زندگی تشخیص شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن