fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

سفر وزیر به زادگاه دوست‌دخترش او را خانه‌نشین کرد

خبرگزاری یاش: سفر سیاحتی وزیر شیلات ناروی همراه دوست دختر ایرانی‌اش، به ایران جنجال آفرید. او به علت سفر سیاحتی به ایران و نادیده گرفتن پروتکل‌های امنیتی کشورش، روز دوشنبه(۲۲ اسد) از سمت‌اش کناره گیری کرد.

پر سندبرگ، وزیر شیلات ناروی اعتراف کرده است که در سفر سیاحتی‌اش به پروتکل‌های امنیتی کشورش بی‌اعتنایی کرده است. هم‌چنین وی مقصد سفر خود را به دولت گزارش نداده و تلفون همراه دولتی‌اش را نیز با خود به ایران برده بود.

نظر به قانون ناوری وزیران باید مقصد سفر خود را به دفتر نخست وزیری گزارش دهند و استفاده از تلفونی همراه دولتی در سفر قانونی نیست و منع قرار داده شده است.

این وزیر پیشین ماه گذشته با دوست دختر ایرانی تبار خود به ایران سفر کرده بود. پس از بازگشت به ناروی، با نشر عکس‌های سفرش به تعریف و تمجید از ایران پرداخته بود که انتقاد تند حزب‌رقیب و همکاران حزبی‌اش را درپی داشت.

هرچند او پس از بازگشت به برخی انتقادها پاسخ داد و بار دیگر ایران را «کشور بزرگ با مردمی برزگ» خواند و با تفکیک مردم ایران از نهادهای قدرت تلاش کرد تا بار انتقادها را کم‌تر کند، اما کارگر واقع نشد.

 بهاره لتنس دوست دختر سندبرگ ۲۵ سال دارد و در تمام مدت سفر وی را همراهی می‌کرد. بهاره متولد ایران است و مدت ۱۰ سال از پناهندگی‌اش در ناروی می‌گذرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن