fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

آغاز به کار دادستانی منع خشونت علیه زنان در ۳۴ ولایت

خبرگزاری یاش: دادستان‌کل کشور می‌گوید که برای مبارزه و جلوگیری از خشونت علیه زنان، در ۳۴ چهار ولایت کشور دادستانی منع خشونت علیه زنان را ایجاد کرده که در ۳۱ ولایت این دادستانی‌ها توسط زنان رهبری می‌شود.

فرید حمیدی، دادستان‌کل که امروز(شنبه، ۲۰ اسد) در نشست سراسری«دادستان‌های مبارزه با خشونت علیه زنان و رسیدگی به تخلفات اطفال» صحبت می‌کرد، گفت: « امکاناتی که در اختیار ما وجود دارد باید از مرکز به طرف ولایات برود. ما به این منظور در ۳۴ ولایت کشور دادستانی‌های منع خشونت ایجاد کردیم و در ۳۱ ولایت این دادستانی‌ها توسط دادستان‌های با ظرفیت زن رهبری می‌شود».

آقای حمیدی، به جدیت رسیدگی به قضایای خشونت علیه زنان تأکید کرد و افزود که مجرمان و به‌ویژه مجرمان خشونت علیه زنان و اطفال از اجرای حکم قانون معاف نخواهند شد.

به گفته دادستان‌کل، خاستگاه بخشی از خشونت‌ها علیه زنان و اطفال در درون خانواده‌ها است تا زمانی که خانواده‌های سالم و صمیمی نداشته باشیم، روند خشونت ادامه خواهد داشت.

هم‌چنین، آقای حمیدی، در واکنش به گزارش تازه «سیگار» که در آن از کارکرد‌های وی انتقاد کرده بود، گفت که گزارش‌های بیرونی که به تعبیر او فاقد اخلاق تحقیق و بررسی است نمی‌تواند مانع کار دادستانی‌‌کل شود و او، به گزارش‌های بیرونی پاسخگو نیست.

سیگار یا اداره بازرس ویژه ایالات متحده در امور بازسازی افغانستان گفته بود که آقای حمیدی در کار محاکمه افراد با نفوذ که پرونده‌های فساد دارند، ناتوان بوده است. در این گزارش، عملکرد حکومت افغانستان به‌طورکل در مبارزه با فساد اداری ضعیف، ناقص و غیرقانونی خوانده شده است.

فرید حمیدی اما گزارش سیگار را  فاقد بنیاد و اساس دانسته و آن‌را دور از اخلاق بازرسی و حقیقت‌یابی می‌خواند. او، تأکید دارد که فقط در برابر مردم افغانستان متعهد به خدمت صادقانه است و به گزارش‌های این چنینی اعتنایی ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن