fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

انتقاد کوریای شمالی از ادامه تحریم‌های امریکا علیه این کشور

خبرگزاری یاش: وزارت خارجه کوریای شمالی از ادامه تحریم‌های امریکا علیه این کشور به‌شدت انتقاد کرده و گفته است که این حرکت خلع سلاح هسته‌ای را به خطر می‌اندازد.

وزارت خارجه کوریای شمالی گفته است که تاکنون اقداماتی از روی حسن نیت انجام داده؛ اما امریکا از فلمنامه کهنه پیروی می‌کند.

با این‌حال، کوریای شمالی به دلیل برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود تحت تحریم‌های بین‌المللی امریکا قرار دارد و واشنگتن خواهان خلع کامل سلاح هسته‌ای پیون یانگ پیش از برداشتن تحریم‌ها است.

کوریای شمالی در حالی این اظهارات را ارائه می‌کند که هفته پیش یک گزارش از سوی سازمان ملل متحد منتشر شد و در آن گفته بود که این کشور به ساخت سلاح هسته‌ای پایان نداده است.

پیش از این مقامات سازمان استخباراتی امریکا نیز گفته بود که کوریای شمالی ساخت سلاح هسته‌ای خود را در چندین پایگاه به‌طور مخفیانه ادامه می‌دهد.

در ماه جون سال جاری میلادی رهبران امریکا و کوریای شمالی طی دیداری با هم توافق کردند تا پیونگ یانگ روند خلع سلاح هسته‌ای و برنامه‌های موشکی خود را تسریع بخشند؛ اما دونالد ترامپ در این دیدار از ادامه تحریم‌ها تا خلع کامل سلاح هسته‌ای کوریای شمالی خبر داده بود.

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کوریای شمالی اخیرا نسبت به اقدامات امریکا ابراز نگرانی کرده است. ماه پیش کوریای شمالی امریکا را به در پیش گرفتن روش‌هایی مانند گانگسترها متهم کرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن