fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلیسیاست

محمد محقق حکومت را متهم به همکاری با داعش کرد

خبرگزاری یاش: محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه از شیوه برخورد حکومت با داعشیان در جوزجان انتقاد کرده و این رویداد را به‌گونه‌ای همکاری حکومت با داعش خوانده است.

آقای محقق به روز جمعه (۱۹ اسد) به رسانه‌ها گفته است که موضوع نجات داعشیان در جوزجان در نشست‌های رسمی حکومتی، مراجع قانونگذاری و تصمیم‌گیرنده مطرح نشده بود و این اقدام پرسش برانگیز است.

وی در این مورد گفت: «بسیاری مسائل است که ما درجریان نیستیم، از جمله همکاری با داعش؛ این مورد را نه پارلمان تصویب کرده، نه شورای امنیت و نه هم در کابینه مطرح شده، این همکاری قاچاقچی رقم است».

معاون دوم ریاست اجرائیه تأکید کرده است که داعشیان در جوزجان مرتکب ده‌ها جنایت‌ شده‌ و هیچ لزومی نبود که حکومت این گروه را نجات می‌داد.

وی افزود: «چه اولویت داشت که ۲۵۰ داعشی از جوزجان به منطقه راحت آورده شد،چه قرابتی است میان داعش و حکومت، این همه سوال است».

هفته پیش عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه نیز از شیوه برخورد و بازداشت داعشیان در جوزجان انتقاد کرده بود. به گفته او، مصاحبه داعشیان با رسانه‌ها درست نبوده و از همان نخست باید با آنان به عنوان تروریستانی که از ناگزیری به نیروهای امنیتی روآورده‌اند برخورد می‌شد.

آقای عبدالله افزود: «البته تسلیمی به معنای این نیست که آنها جنایت کنند، بعد در وقتی‌که چاره‌شان ناچار شد باز به طرف دولت بیایند و برای‌شان پناه داده شود و از جنایت آنان چشم‌پوشی گردد».

رئیس اجرائیه اطمینان داده بود که با این داعشیان به عنوان اسیران جنگی برخورد می‌شود و جنایت‌های آنان نادیده گرفته نخواهد شد.

اخیرا نزدیک به سه صد تن از داعشیان در ولسوالی درزاب جوزجان زمانی که در محاصره طالبان قرار گرفتند به نیروهای امنیتی تسلیم شدند. برخی منابع اما می‌گویند که نیروهای امنیتی کشور این داعشیان را توسط هلیکوپتر از چنگ طالبان نجات داده‌اند.

افراد داعش در جوزجان تسلیم یا نجات داده شدند؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن