fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

اردوغان: اگر امریکا دالر دارد ما هم خدا و مردم را داریم

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به اقدامات اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا مبنی بر دو برابر کردن تعرفه واردات فلزات این کشور، با اشاره به امریکا گفت اگر آن‌ها دالر دارند ما هم خدا و مردم را داریم.

رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند که اردوغان در جریان سفری به شهر زادگاهش خطاب به مردم از آنان خواست تا کمپین‌ها علیه ترکیه را نادیده بگیرند. وی افزود، فقط بدانید که در حال حاضر ما بهتر از دیروز هستیم و فردا هم بهتر از امروز خواهیم بود. بنابراین نگران نباشید.

هم‌زمان با ادامه سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر دالر امریکا، دونالد ترامپ با صدور فرمانی تعرفه واردات فلزات از ترکیه را دو برابر کرد. با این اقدام لیر ترکیه در برابر دالر امریکا ۲۰ درصد ارزشش را از دست داد.

تصمیم اقتصادی ترامپ در شرایطی اتخاذ شده که رجب طیب اردوغان شرایط حاکم بر روابط دو کشور را به وقوع «جنگ اقتصادی» تعبیر کرده و تنها عامل سقوط ارزش پول ملی این کشور را ایفای نقش عوامل خارجی دانسته بود.

روابط دیپلماتیک ترکیه و امریکا طی روزهای اخیر و در پی بروز اختلاف در نحوه مداخله در جنگ سوریه، تحریم ایران و بازداشت انرو برونسون، کشیش امریکایی به اتهام‌ جاسوسی رو به وخامت گذاشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن