fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

ده‌ها تن از اعضای خانواده یک وکیل علیه او راهپیمایی کردند

خبرگزاری یاش: شماری از باشندگان ولسوالی خان‌آباد ولایت قندوز و از نزدیکان شایسته‌باز ناصری، وکیل این ولایت، امروز (پنج‌شنبه، ۱۸ اسد) در کابل علیه او راهپیمایی کردند.

معترضان مدعی‌اند که وکیل ناصری با سوءاستفاده از صلاحیت و مصئونیت پارلمانی خود، بیش از ۲ هزار جریب زمین آن‌ها را در ولسوالی خان‌آباد غضب کرده است.

ده‌ها زن، مرد و طفل که خود را از بستگان و اعضای نزدیک خانواده آقای ناصری معرفی می‌کنند، مدعی شدند که آقای ناصری آن‌ها را تهدید به مرگ و برای نابودی آن‌ها تلاش کرده‌ است.

شکرلله ناصری یک تن از معترضان که خود را برادرزاده وکیل ناصری معرفی می‌کند، به خبرگزاری یاش گفت: «در تظاهرات امروز ما، برادر، برادر زاده‌ها و خواهر شایسته‌باز و اقارب شان آمده. شایسته باز خان ۲۴ هزار جریب زمین ما را غضب کرده و همیشه ما را به مرگ تهدید کرده است».

معترضان می‌گویند با وجود این‌که بیش از ۲ صد صفحه اسناد از زورگویی و غصب زمین توسط این وکیل را به کمیسیون شکایات سپرده‌اند، اما با آن‌هم شایسته‌باز از فهرست حذف نشده است. این معترضان از حکومت می‌خواهند که هرچه زودتر به خواست آنان رسیدگی کرده و حق شان را از شایسته‌باز ناصری بگیرد.

هرچند، شایسته‌‌باز ناصری، در صحبت‌ با خبرگزاری یاش، تأیید می‌کند که شماری از متعرضان با او قرابت خانوادگی دارد، اما می‌افزاید، اعتراض‌هایی که علیه او به راه انداخته شده  توطئه سیاسی است که همزمان با انتخابات پارلمانی می‌خواهد او را بد نام کند.

آقای ناصری گفت که ارگان‌های عدلی و قضایی می‌تواند صحت و سقم این ادعا‌ها را بررسی کرده و در صورتی که او مجرم شناخته شود، در زمینه پاسخگوست.

 بانزدیک شدن به انتخابات پارلمانی و همزمان با کار کمیسیون ویژه بررسی اسناد نامزدان دارای افراد مسلح غیر مسئول به حیث کاندید، اعتراض‌ها علیه شماری از  نامزدان بیشتر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن