fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

رئیس اجرائیه: اصلاحات در تدارکات باعث تسریع و هماهنگی کارها شده است

خبرگزاری یاش: عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه می‌گوید، روند کار ده‌ها پروژه انکشافی که منابع پولی برای آن‌ها وجود داشت، اما به‌خاطر عدم شفافیت در پروسه تدارکات معطل شده بود، از سر گرفته شده است.

رئیس اجرائیه که در نشست «تدارکات عامه در رابطه به اصلاحات قاطع، نهادینه سازی شفافیت» سخن می‌گفت، تأکید کرد که روند تدارکات نسبت به چهار سال گذشته تغییر و بهبود چشم‌گیر یافته است.

آقای عبدالله افزود که با ایجاد کمیسیو عالی تدارکات ملی، اصلاحات اساسی در این بخش به‌وجود آمده است. به گفته او، در نتیجه این اصلاحات ۵۰ میلیارد افغانی صرفه‌جویی شده، تولیدات داخلی افزایش یافته و زمینه جذب سرمایه‌گذاری نیز فراهم شده است.

رئیس اجرائیه افزود که اداره تدارکات ملی از آغاز فعالیت تاکنون، ۳ هزار و ۳ صد و ۳۰ قرار داد را به ارزش ۵۰۰ میلیارد افغانی منظور کرده است.

از سویی‌هم، همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه گفت که در نتیجه اصلاحات به وجود آمده، ۲۰ قلم موادی که در گذشته وارد می‌شد، حالا در داخل تهیه می‌شود. به گفته او، تلاش شده است که روند تدارکات الکترونیکی و نیروی جوان و متخصص جذب ادارات تدارکاتی شود.

در نشستی که امروز(پنج‌شنبه،۱۸ اسد) تحت نام «تدارکات عامه در رابطه به اصلاحات قاطع، نهادینه سازی شفافیت» در ارگ برگزار شده بود، افزون بر مقام‌ها و مسئولان داخلی سفیران و نمایندگان شماری از کشورهای کمک‌کننده و همکار افغانستان نیز حضور داشتند.

حکومت وحدت ملی به منظور مبارزه با فساد، اداره‌های مختلف از جمله اداره و کمیسیون تدارکات ملی را ایجاد کرد. هرچند حکومت مدعی است که از این طریق توانسته از حیف‌ومیل میلیاردها افغانی جلوگیر کند، اما منتقدان می‌گویند که حکومت با ایجاد این اداره‌ها فساد را متمرکز کرده است و قراد‌ها نیز به افرداد خاصی داده می‌شود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن