fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

عراق: از تحریم‌های امریکا علیه ایران تبعیت می‌کنیم

خبرگزاری یاش: حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق می‌گوید که بغداد موافق تحریم‌های امریکا علیه ایران نیست اما در راستای حفظ منافع خود از تحریم‌ها تبعیت می‌کند.

حیدرالعبادی  روز گذشته سه‌شنبه (۱۶ مرداد) در یک نشست خبری گفت،  ما مخالف تحریم‌ها در منطقه هستیم. محاصره و تحریم تنها جوامع را از بین می‌برد، نه اینکه حکومت‌ها را تضعیف کند.

وی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران را اشتباهی استراتیژیک خواند و گفت: «ما به خاطر حفاظت از منافع ملت‌مان از تحریم‌ها پیروی می‌کنیم. ما از این تحریم‌ها حمایت نمی‌کنیم اما به آن عمل می‌کنیم».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا روز دوشنبه یک فرمان اجرایی جهت اعمال مجدد تحریم‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده کشورش علیه ایران از تاریخ ۷ اگست را امضاء کرد.

دور اول تحریم‌ها علیه ایران که بعد از خروج امریکا از توافق هسته‌ای برگشته است، تجارت فلزات، ذعال‌سنگ، صنایع موترسازی و دسترسی به دالر را شامل می‌شود.

مرحله بعدی و جدی‌تر تحریم‌های امریکا سه ماه دیگر اجرا می‌شود. امریکا همچنین اعلام کرده که خریداران نفت ایران فرصت دارند تا ماه نوامبر قراردادهای خود با این کشور را لغو کنند. به گفته ترامپ، هدف آمریکا، اعمال فشار حداکثری بر اقتصاد ایران است.

امریکا در مرحله بعدی تحریم‌ها که روز ۱۳ آبان آغاز می‌شود، صنعت نفت ایران را هدف قرار خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن