fbpx
اسلایدافغانستاندیدگاه

رئیس اجراییه: ۳۳ درصد از کل جمعیت افغانستان مصئونیت غذایی ندارند

محمد اسلام بهنوش: رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی می‌گوید از میان ۹ میلیون جمعیت کشور، ۳۳ درصد آن مصئونیت غذایی ندارند و از کمبود غذا رنج می‌برند. به گفته او مبارزه در برابر سوءتغذیه، نیاز به یک استراتژی همه‌جانبه دارد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی که در روز جهانی غذا در کابل سخنرانی می‌کرد، گفت که هرچند حکومت در یک دهه گذشته دستاورد‌هایی را در بخش مصئونیت غذایی و تغذیه داشته است، اما هنوز هم چالش‌هایی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: «آمارها نشان می‌دهند که ۳۳ درصد از میان ۳/۹ میلیون جمعیت افغانستان مصئونیت غذایی ندارند و در حدود ۴۱ درصد از اطفال زیر سن ۵ سال با سوءتغذیه مواجه هستند.»

افغانستان به تازگی عضویت حرکت جهانی برای توسعه خدمات تغذیه را به دست آورده است. رئیس اجراییه می‌گوید هدف از عضویت افغانستان در این حرکت خاتمه دادن به سوءتغذیه است.

عبدالله عبدالله تصریح کرد: «پیش از این، افغانستان استراتژی‌هایی برای مبارزه با سوءتغذیه و عدم مصئونیت غذایی داشته و نیاز به یک راهبرد همه‌جانبه احساس می‌شد که با عضویت افغانستان در حرکت جهانی برای توسعه خدمات تغذیه، از میزان افراد مبتلا به سوءتغذیه کاسته خواهد شد».

مایک لورنسن ، نماینده سازمان غذایی جهان یکی دیگر از اشتراک‌کنندگان این برنامه گفت هدف، برنامه غذا در برابر سوءتغذیه، دسترسی تمام مردم به غذای کافی است.

به گفته وی، هم اکنون در افغانستان از هر سه نفر، یک نفر غذای کافی برای خوردن ندارد.

نصیر احمد درانی، وزیر زارعت و مالداری می‌گوید که عدم مصئونیت غذایی در افغانستان در حال افزایش است.

او خاطر نشان نمود که دسترسی نداشتن خانواده‌ها به زمین‌های زراعتی، باعث افزایش سوءتغذیه در کشور شده است.

وی تصریح کرد: «۴۳ درصد خانواده‌ها به زمین‌های زراعتی و ۲۱ درصد به زمین‌های للمی، ۲/۱۴ درصد به باغداری دسترسی دارند. بر بنیاد این آمار مردم به گونه کافی به منابع مواد غذایی دسترسی ندارند. در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ عدم مصئونیت غذایی بیش از ۳۰ درصد بوده اما در حال حاضر این مورد به ۳۳ درصد رسیده است».

به گفته او برای رشد تولیدات غذایی و کاهش در سوءتغذیه، نیاز به بلند بردن بودجه مالی در این وزارت است.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه نیز که در این مراسم اشتراک داشت، گفت عدم مصئونیت غذایی باعث مرگ‌ومیر و سوءتغذیه‌های مزمن می‌گردد که بیشتر اطفال زیر‌سن از آن متأثر می‌شوند.

وی افزود: «بیش از یک سوم تمام واقعات مرگ‌ومیر در اطفال زیر‌سن ۵ سال، به دلیل سوءتغذیه است. شیوع قد کوتاهی در سال ۲۰۰۳ در افغانستان به ۶۰ درصد می‌رسید و درحال حاضر این رقم ۲۰ درصد کاهش یافته است».

گیردا ویربورگ، هماهنگ‌کننده حرکت جهانی برای بهبود خدمات تغذی و معاون سرمنشی ملل متحد بر مبارزه جدی حکومت با سوءتغذیه، اشاره کرد که موضوع سوءتغذیه باید مهار شود و قصه آن در بین مردم برای گذشته باقی بی‌ماند.

ویربورگ افزود: «دختران و زنان باید در اولویت‌های تغذیه قرار داده شوند. آنها باید توانمند شوند، در آن صورت از میزان سوءتغذیه هم ‌کاسته خواهد شد».

افغانستان شصتمین عضو حرکت جهانی برای توسعه خدمات تغذیه است. این حرکت در سال ۲۰۱۰ از سوی چهار کشور ایجاد شده و هدف آن از بین بردن عدم مصونیت غذایی تا سال ۲۰۳۰ در سراسر جهان می‌باشد.

حکومت برای مبارزه با سوءتغذیه، آجندای ملی مصئونیت غذایی و تغذیه را ایجاد کر ده است. هدف این کمیته، حصول اطمینان از دسترسی تمام افغان‌ها به غذای کافی، بهبود دسترسی اقتصادی و فیزیکی به غذا، تأمین پایدار مواد غذایی در همه وقت و ترویج رژیم‌های غذایی بهتر و مصرف کافی مواد غذایی به ویژه توسط زنان و کودکان است.

این برنامه به کمک سازمان‌های خواراک و زراعت ملل متحد یا FAO، سازمان غذایی جهان یا WFP و یونیسف راه‌اندازی شده است. هم چنان کمیته عالی مصئونیت غذایی و تغذیه، توافقنامه‌های همکاری را با نهاد‌های بین‌المللی و چند وزارتخانه به امضا رساند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن