fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

در درگیری میان معترضان و پولیس خوست ۲۵ نفر زخمی شدند

خبرگزاری یاش: خبرهای منتشر شده از خوست حاکی از آن است که در درگیری میان پولیس و معترضان در جریان تظاهرات در این شهر، ۲۵ تن زخمی شدند.

بر اساس گزارش‌ها، شماری از باشندگان شهر خوست، حوالی ساعت ده صبح امروز (دوشنبه، ۱۵ اسد) در واکنش به تخریب منازل مسکونی واقع در زمین پارک صنعتی ساحه حسن‌زی ولسوالی اسماعیل‌خیل و مندوزی، راهپیمایی اعتراضی کردند.

اخترمحمد نوروزی، فرمانده امنیه خوست به رادیو آشنا – صدای امریکا گفته است که در نتیجه خشونت‌ها در جریان تظاهرات ۱۰ پولیس زخم برداشتند که وضعیت شماری از آنان وخیم گزارش شده است.

وی زخمی شدن معترضان را در این خشونت‌ها رد کرد. از سویی معترضان ادعا کرده‌اند که در این تظاهرات خشونت‌آمیز ۱۵ تن از مظاهره‌کنندگان نیز زخمی شده‌اند.

هر چند حکومت زمین اختصاص داده شده پارک صنعتی را دولتی می‌داند و از تخریب منازل در آنجا خبر داده است، اما باشندگان این منطقه می‌گویند که در مورد ملکیت این زمین، منتظر حکم محکمه هستند.

مقام‌های دولتی گفته‌اند که نزدیک به پانزده هزار جریب زمین دولتی در ولسوالی‌های اسماعیل‌خیل و مندوزی وجود دارد که ۴۰۰ جریب آن به پارک صنعتی اختصاص داده شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن