fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلیسیاست

 حکومت طرح انتخاباتی احزاب سیاسی را رد کرد

خبرگزاری یاش: پنجمین و آخرین دور جلسه مشترک حکومت، احزاب و کمیسیون‌های انتخاباتی در مورد طرح انتخاباتی احزاب سیاسی پایان یافت و حکومت خواست احزاب را که خواستار تغییر نظام انتخاباتی و استفاده از تکنالوژی بایومتریک بودند، نپذیرفته است

پنجمین دور نشست سه‌جانبه، احزاب، حکومت و کمیسیون‌های انتخاباتی امروز(یک‌شنبه، ۱۴ اسد) به ریاست سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور برگزار شد. دفتر آقای دانش با نشر اعلامیه هفت ماده‌ای، طرح انتخاباتی احزاب سیاسی منبی بر تغییر سیستم فعلی انتخاباتی را رد کرده است.

اعلامیه می‌افزاید: «طرح تغییر نظام انتخاباتی از رأی واحد غیر قابل انتقال به نظام چند بعدی، پیچیدگی خاصی خود را دارد و بحث وسیع ملی را می طلبد و حتی اگر با فرمان تقنینی رئیس جمهور قابل تصویب باشد بازهم ممکن است از طرف پارلمان رد گردد. بنا براین بهترین راه این است که پارلمان افغانستان در این مورد تصمیم بگیرد»

اعلامیه در مورد طرح استفاده از تکنالوژی بایومتریک در انتخابات پیش‌رو که از از سوی احزاب مطرح شده بود، گفته است که از نگاه زمانی و تخنیکی برای عملی شدن این طرح اطمینان وجود ندارد، با آن‌هم اگر در داخل میعاد تعیین شده زمان برگزاری انتخابات انجام شود، حکومت مشکلی ندارد. 

حکومت تعهد کرده است که برای فراهم‌ کردن زمنیه نظارت احزاب سیاسی از تمام روند‌های انتخاباتی میکانیزم روشن را ایجاد ‌می‌کند.

هم‌چنین اعلامیه افزوده است که زمان برگزاری انتخابات غیر قابل بحث است و هیچ طرحی نباید زمان برگزاری انتخابات را با تأخیر مواجه کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن