fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهدیدگاهگزارش

زنان و پیرمردان مشتریان فیلم‌های سکس در کابل

خبرگزاری یاش: در جامعه به‌شدت محافظه‌کار افغانستان، به‌رغم ممنوعیت فروش، نشر و تکثیر فیلم‌های پورنو یا سکسی، در گوشه‌هایی از شهر کابل خرید و فروش این فیلم‌ها بازار گرم و مشتریان زیادی دارد.

در نیمه چاشت یک روز گرم تابستانی، برای تهیه گزارش از وضعیت فروش فیلم‌های پورنو، به جاده نادر پشتون در مرکز شهر کابل رفتم. اغلب فیلم‌های سکسی در بازارهای شهر کابل، در خفا اما به صورت گسترده به فروش می‌رسد.

 فروشندگان فیلم‌های پورنو کم‌تر حاضر می‌شوند با رسانه‌ای مصاحبه کنند. به محض دیدن وسائل رسانه‌ای با پرخاش و تند خویی می‌گوید: «برو بیادر ایلای ما کو، این‌جا کسی از این  کارها نمی‌کند».

پس بهتر است در شمایل یک عابر ساده و مشتری، لحظه‌ای در کنار سی‌دی فروشان توقف کرد. در این صورت به بسیار آسانی و با کم‌ترین زحمت، می‎توان فیلم‌های پورنو را به‌دست آورد. به محض تقاضای سی‌دی و اشاره‌ای، فروشندگان خود سر سخن را باز می‌کنند و انواع فیلم پورن را نام می‌برند: «کجایی؟ افغانی، ایرانی، ترکی، خارجی و گلچین؛ چه نوعش را کار داری؟»

غرفه سی‌دی فروشی در جاده نادر پشتون

در کنار جاده نادر پشتون، به سراغ مرد جوانی می‌روم که روی چادر پهن شده، سی‌دی می‌فروشد. ظاهر سی‌دی‌ها، مشخصات فیلم‌های سینمایی داخلی و خارجی دارد؛ هنوز دقیقه‌ای از بالا و پائین کردن سی‌دی‌ها نمی‌گذرد که لایه ‌های پایانی و پنهانی این سی‌دی‌ها رخ می‌کشد. مرد می‌پرسد: « فیلم‌های آزاد کار داری؟ هر رقمش دارم: ترکی، امریکایی، هندی، افغانی و گلچین، حتا حیوانات! ارزان است. هر دی‌وی‌دی اش، شش هفت پارت داره و هر پارتش، ۴۵ دقیقه و یک نیم ساعته است».

او تنها فروشنده این‌گونه‌‌ای از فیلم‎ها نیست؛ چند قدم دورتر از او، مرد دیگری در یک غرفه کوچک اما با ارتفاع بلند، بسته‌هایی از سی‎دی‎ها را گذاشته و می‌فروشد. توقف اندک در کنار این مرد، به او جرأت داد که بپرسد: «چه رقم فیلم کار داری؟ بخر! شوقی، جنگی، عشقی، رقص و چه می‌خواهی هر قسمش هست». او، سی‌دی‌های رنگ‌و‌رخ رفته را از درون یک صندوقچه سر پوشیده بیرون آورد: « بگیر همه فیلم‌های شوقی است، ارزان است!»

هنوز معلومات کافی به‌دست نیاورده‌ام؛ باید چند گاری دیگر را نیز بگردم. به کراچی سی‌دی فروشی قیس(نام مستعار) فروشنده خوش‌برخورد، می‌رسم. قیس بی‌باک‌تر از دیگران است، گفت: « فیلم چند فیصد کار داری؟ ۸۰ فیصد یا ۱۰۰ فیصد!»

قیس نسبت به دیگر همسایگانش سی‌دی‌ها را قیمت‌تر می‌فروشد و می‎گوید فیلم‎های با کیفیت و گلچین می‎دهد، اما هر سی‎دی را از ۱۰۰ افغانی کم‎تر نمی فروشد: «فایده ندارد! هر سی‎دی ده افغانی بیش‌تر مفاد نداره».

چانه‌زنی روی نرخ سی‌دی، باعث شد وقتی زیادتری بگذرد و با او دیرتر گفت‌وگو کنم؛ هرچند محتاطانه سخن می‌گفت اما معلومات زیادی از او به‌دست آوردم.

او می‌گوید مشتریان فیلم‎های پورنوگرافی، تنها پسران جوان نیست؛ دختران و کهن‌سالان نیز از مشتریان همیشگی بازار پرجوش فیلم‌های سکس است: «از هر گروه می‌آید، زیادتر گلچین خوش می‌کند. او روز یک ریش سفید آمده بود، می‌گفت، فیلم‌فروشان دیگر به رنگم نخورد، یک دو تا فیلم سکس بدی، مه هم دادمش».

 قسمت عمده، فیلم‌های پورنو در کنار سی‌دی‌ فروشان توسط کسانی فروش و تکثیر می‌شود که یک پایه کمپیوتر را در کنار جاده و یا پیش‌روی دکانی گذاشته و مصروف ثبت موزیک است.

 قیس گفت: «سی‌دی می‌خواهی ما درخدمت. اگر هارددیسک یا چیپ آوردی بازهم دوستا هست و اگر سی‌دی ۴۰ و ۵۰ تا می‌خواهی، من آشنای عمده فروش هم دارم».

او می‌گوید، مشتریانش بیش‌تر سی‌دی‌های گلچین را خوش می‌کند. به گفته او، فیلم‌های سکس افغانی کیفیت کم‌تر دارد و علاقمندان آن هم کم است؛ برعکس فیلم‌های خارجی به دلیل کیفیت بالا، خریداران بیشتری دارد.

چند دقیقه، از گفت‌وگو با قیس نگذشته بود که مشتری دیگری از راه رسید؛ او در یک هوتل شاگرد است و از مشتریان دایمی قیس. این مشتری سراغ فیلم‌های تازه را گرفت. قیس نیز به جست‌وجو در میان انبوه سی‌دی‌ها گشت و پنج عدد سی‌دی را به او نشان داد: «همین‌ها جدید است، تازه آوردم».

این فروشنده، از کارش راضی است. می‌گوید فروختن فیلم‌های سکسی هیچ مشکلی ندارد: « مردم چرس، تریاک و شراب می‌زند و فیلم دیدن که کار شوق است؛ یگان تا شوقی می‌بیند».

 قیس به تازگی در ولایت لوگر نیز یک شریک تجاری پیدا کرده است. شریک او در همین اواخر کاروبار ثبت موزیک را به‎راه انداخته و بازارش خوب «چَوک» است. به گفته قیس، مشتری لوگری او، سی‌دی‌ فیلم‌های سکسی را می‌فروشد و هم به کرایه می‌دهد.

قیس که کارش پر رونق است، و مشتریان زیادی نیز هر روز به سراغش می‌آید، اما او نمی‌تواند به همه اعتماد کند.

در افغانستان که سخن گفتن از مسائل جنسی تابو و از نظر عرف عمومی زشت و زننده است؛ اما در بازارهای زیر زمینی شهرکابل، فیلم‌ها و تصاویری که تجسم رفتار‌های جنسی در آن‌ها به صورت غیر واقعی برجسته شده، فروشندگانش، مشتری کم‌ نمی‌آورد.

بخش بزرگی از درامد‌ سی‌دی فروشان شهر کابل را، فروش‌ فیلم‌های سکسی تأمین می‌کند و از این درک همیشه بازار سی‌دی فروشی پر رونق است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن