fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

ادامه اعتراضات در ایران؛ نیروهای امنیتی با معترضین درگیر شدند

خبرگزاری یاش: در ادامه اعتراضات در ایران، تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی با استفاده از گاز اشک‌آور مانع تجمع معترضین در بخش‌های مختلف ایران می‌شوند.

بر اساس این گزارش‌ها، نیروهای امنیتی روز جمعه (۱۲ اسد) در سرک‌های کرج، تهران و شاهین شهر حضور پررنگی داشتند و گفته می‌شود نیروهای امنیتی چندین سرک را در گوهردشت کرج مسدود کردند.

برای چهارمین روز اعتراضات در چندین شهر ایران صحنه ناآرامی را به نمایش گذاشته و وزارت خارجه امریکا نیز روز جمعه در حساب توئیتر خود نوشته است: «اعتراضات اخیر در شهرهای ایران را از نزدیک دنبال می‌کند».

وی همچنین نوشته است که مسیر حرکت ایران نهایتا برعهده مردم ایران است و از صدای مردم ایران،که برای مدتی طولانی نادیده گرفته شده ‌است، حمایت می‌کند.

با این‌حال، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر داخله ایران گفته است دشمنان فکر می‌کنند ۵۰ یا ۲۰۰ نفر در یک جا جمع شوند، اوضاع داخل کشور به هم می‌خورد؛ اما بدانند از این خبرها نیست.

این اعتراضات در پیوند به افزایش تورم و قیمتی در ایران شکل گرفته و در این حالی است تا دو روز دیگر تحریم‌های جدید از سوی امریکا بر اقتصاد ایران وضع خواهد شد.

در موج قبلی اعتراضات سراسری در ایران، در زمستان سال گذشته خورشیدی، چندین نفر کشته، زخمی و یا بازداشت شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن