fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

حکایت زنان افغان قربانی تجاوز جنسی داعش

خبرگزاری یاش: حضور و فعالیت‌های داعش در افغانستان از سال ۲۰۱۴ شروع شد. داعش بیشتر با انجام حملات وحشیانه‌ای از قبیل سربریدن، آتش زدن و کشتار گروهی در افغانستان شهرت یافت. تاکنون کمتر اتفاق افتاده است که از تجاوز جنسی این گروه بر زنان افغانستان گزارش و خبری منتشر شده باشد.

خبرگزاری رویترز به چند تن از زنان افغان که قربانی تجاوز جنسی جنگجویان داعش هستند، دسترسی پیدا کرده و با آنان مصاحبه کرده است.

ظریفه، باشنده ولایت جوزجان که سه طفل دارد به رویترز گفته است، یکی از روز‌ها رئیس محلی گروه داعش به سراغ او ‌آمد و درخواست پول کرد. اما او به دلیل اینکه پولی نداشت این درخواست را رد کرد. رئیس محلی داعش از ظریفه می‌خواهد که شوهرش را ترک، با او و یا یکی از افرادش ازدواج کند.

ظریفه ادامه می‌دهد: «افراد او فرزندانم را به اتاق دیگری بردند. رئیس داعش با تفنگش تهدید کرد که اگر من با او نروم، مرا می‌کشد و خانه‌ام را ویران می‌کند؛ بعد هرکاری که دلش خواست با من انجام داد».

پس از این رویداد، ظریفه مجبور شد که خانه‌اش را در ولسوالی درزآب جوزجان ترک کند و به شبرغان، مرکز این ولایت پناه ببرد.

ظریفه در این مورد گفت: «شوهر من دهقان بود و اکنون من نمی‌توانم به چشمان او و همسایه‌ام نگاه کنم و به این خاطر آنجا را ترک کردم».

سمیرا، دیگر باشنده ولسوالی درزآب که از شر داعش به شبرغان پناه اورده است از تجاوز جنگجویان داعش بر خواهر جوانش حکایت‌های تلخی دارد. او می‌گوید: « نفرهای او به خواهرم تجاوز کردند و حتی رئیس قریه هم که عضو داعش است، به خواهرم تجاوز کرد».

به گفته سمیرا، خواهر ۱۴ ساله او ۱۰ ماه در اسارت داعش بوده است؛ پس از ۱۰ ماه او موفق به فرار می‌شود و به نزد خانواده‌اش برمی‌گردد.

کامله، دیگر باشنده ولسوالی درزاب به رویترز گفته است که داعش سه دختر را از منطقه آنان با خود برده بود. او افزود : «وقتی که آنها به منطقه ما رسیدند، همه دانستند که به چه منظور این‌جا آمده‌اند».

به گفته کامله، داعشی‌ها در نخست می‌گفتند که با این دختران و زنان ازدواج می‌کنند، اما بعد معلوم شد که افراد زیادی از گروه‌شان زیادی بر آنان تجاوز می‌کردند.

گزارش حاکی است که داعش بر شماری از زنان در ولایت ننگرهار نیز تجاوز جنسی کرده‌اند؛ اما به‌خاطر فرهنگ حاکم بر افغانستان، دختران و زنان قربانی حاضر به گزارش‌دهی و یا شکایت نیستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن