fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

یک دختر ۷ ساله توسط شوهرش در بادغیس کشته شد

خبرگزاری یاش: مقامات محلی ولایت بادغیس می‌گویند که یک دختر ۷ ساله در نتیجه لت‌وکوب و شکنجه از سوی شوهرش در ولسوالی قادس این ولایت جان باخته است. گفته می‌شود شوهر این دختر ۳۵ ساله است و یک زن دیگر هم دارد.

محمد ابراهیم گرفتار، ولسوال قادس امروز (دوشنبه ۸ اسد) در صحبت با خبرگزاری یاش گفت که این دختر سه روز پیش در روستای «جوز آغا» ولسوالی قادس کشته شده است.

به گفته او در ابتدا گزارش شده بود که این دختر در اثر مریضی فوت کرده است، اما بررسی‌های آمریت جنایی ولسوالی قادس نشان می‌دهد که این دختر در نتیجه لت‌وکوب کشته شده است.

آقای گرفتار می‌گوید که جسد این دختر شام روز گذشته توسط دو بزرگ محلی از روستای «جوز آغا» به مرکز ولسوالی انتقال داده شده است تا به خانواده‌اش تحویل داده شود، اما پیش از آن نیروهای امنیتی این جسد را به کلینیک انتقال داده و بررسی‌ها نشان داده است که در اثر لت و کوب و شکنجه، کشته شده است.

به گفته ولسوال قادس، هفت ماه پیش پدر مقتول، دخترش را به بد داده بوده است. اکنون جسد این دختر خوردسال به شفاخانه ولایتی در مرکز ولایت بادغیس جهت معاینات طب عدلی انتقال داده شده است.

آقای گرفتار می‌افزاید، پدر این دختر که برای تحویل جنازه به کلینیک قادس آمده بود، به دلیل عمل غیرقانونی و ازدواج زیر سن، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. او در ادامه اظهار داشت که این منطقه تحت نفوذ گروه طالبان قرار دارد.

ازدواج زیر سن و بد دادن در قوانین کشور جزو اعمال غیرقانونی خوانده شده‌اند؛ ازدواج‌های زیر سن در ولایت بادغیس بیشتر صورت می‌گیرد.

روز گذشته یونیسف در گزارشی از کاهش ۱۰ درصدی ازدواج‌های زیر سن خبر داد، اما براساس این گزارش هنوز آمار این‌گونه ازدواج‌ها بسیار بالاست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن