fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلیسیاست

کارمندان حکومت مکلف به گرفتن تذکره برقی هستند

خبرگزاری یاش: یک منبع از ریاست جمهوری به خبرگزاری یاش می‌گوید که روند توزیع تذکره برقی در مربوطات ارگ ریاست جمهوری روز گذشته(شنبه،۶ اسد) از سرگرفته شده است. قرار است این‌بار، برای تمامی کارمندان ریاست جمهوری، اداره امور و شورای امنیت ملی تذکره برقی داده شود.

در نخستین روز توزیع تذکره برقی که حدود سه ماه پیش در ارگ آغاز شده بود، اشرف غنی رئیس جمهور، رولاغنی بانوی نخست کشور و شماری از مقام‌های ارشد حکومتی تذکره برقی گرفتند. هرچند این روند حدود یک ماه ادامه یافت، اما بیشتر مقام‌های نزدیک به رئیس جمهور تذکره برقی گرفتند.

در همین حال روح الله احمدزی سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس به خبرگزاری یاش گفت که قرار است روند توزیع شناسنامه برقی در ۱۵ وزارتخانه در روزهای آینده شروع شود.

به گفته آقای احمدزی تاکنون بیش از ۴ هزار تذکره برقی و ۱۵۰ هزار فورم، توزیع شده است. سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس می‌گوید تذکره برقی جایگزین تذکره‌های کاغذی می‌شود و کسانی که تذکره‌ برقی دارند تذکره‌های کاغذی‌شان فاقد اعتبار است.

ارگ ریاست جمهوری در حالی تصمیم به توزیع تذکره برقی برای کارمندان دولت می‌گیرد که این روند با مخالفت‌های سیاسی گسترده رو برو است و استقبال شهروندان نیز از آن اندک بوده است.

از سویی‌هم، ریاست اجرائیه بار دگر خواستار توقف روند توزیع تذکره برقی شد. امید میثم معاون سخنگوی ریاست اجرائیه گفته است که تذکره برقی باطرح کنونی آن، از دید این نهاد و جریان‌های سیاسی فاقد اعتبار است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن