fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

ابراز امیدواری هند به عملکرد سازنده دولت جدید پاکستان علیه شبه‌نظامیان

خبرگزاری یاش: هند ابراز امیدواری کرده است که دولت جدید پاکستان برای پایان فعالیت‌های شبه‌نظامیان در جنوب آسیا عملکرد سازنده‌ای داشته باشد.

وزارت خارجه هند با انتشار بیانیه‌ای گفته است که امیدوار هستیم تا دولت تازه پاکستان برای ایجاد امنیت، ثبات و توسعه در جنوب آسیا که عاری از هراس‌افکنی و خشونت باشد، تلاش کند.

عمران خان، بازیکن پیشین تیم ملی کریکت پاکستان و رهبر حزب تحریک انصاف این کشور که در انتخابات جنجالی اخیر پیروز شد، خواستار روابط بهتر با هند شده‌ است.

 هند، پاکستان را به حمایت از چندین گروه شبه‌نظامی ضد هند و کمک به آنها برای نفوذ در منطقه مورد مناقشه کشمیر و ایجاد خشونت‌ها متهم می‌کند. اما پاکستان همواره این اتهامات را رد کرده است.

 عمران خان، در جریان اعلام پیروزی در انتخابات پارلمانی کشور گفت که هند و پاکستان باید مناقشه کشمیر را از طریق مذاکرات حل و فصل کند.

 وزارت امور خارجه هند به اظهارات خان درباره مذاکرات واکنشی نداشته‌است، اما اعلام کرد که از همکاری با مردم پاکستان که برای دست یافتن به دموکراسی از طریق انتخابات باور داشته‌اند، استقبال می‌کند.

در این بیانیه آمده‌ است که هند آرزومند یک پاکستان مرفه و مترقی ‌است که در صلح با همسایگانش باشد.

هند و پاکستان سه بار از زمان استقلال‌ شان در ۱۹۴۷ تاکنون درگیری شده‌اند که دو مورد آن بر سر کشمیر بوده‌است. این منطقه مورد ادعای هر دو است که هر کدام بر بخشی از آن، حاکمیت دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن