fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

وزیر داخله: پولیس از آزار و اذیت مردم در میدان هوایی کابل خودداری کند

خبرگزاری یاش: ویس احمد برمک، وزیر داخله کشور امروز (شنبه ۶ اسد) که در مراسم معرفی ۶۰ تن از افسران جدید میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی صحبت می‌کرد، به سربازان گفت که از آزار و اذیت مردم به خصوص بانوان در هنگام سفر باید خودداری کنند.

به گفته وزیر داخله، آوردن نظم و انضباط در شهر وظیفه پولیس است و وزارت داخله نیز برنامه کاری پولیس را مطابق به رضایت‌مندی مردم عیار خواهد کرد.

آقای برمک با انتقاد از برخورد آزاردهنده پولیس با مسافران در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی گفت که پولیس در میدان هوایی مسافران را بدون دلیل برای چند دقیقه معطل می‌کنند و از آن‌ها سوال‌های بی‌جا می‌پرسند.

وی در مورد آزار و اذیت خانم‌هایی که به تنهایی سفر می‌کنند، گفته است: «یک کسی ۱۸ ساله است، دختر جوان است، او را ایستاد می‌کنند و می‌گویند که بیا که در پاسپورت تو کدام اشتباه است. بگویید نشده این کار؟ من سند دارم برای‌تان. او را گوشه کو، آزار بتی، اذیت کن. همکاران عزیز هوش‌تان را بگیرید، اگر به این مقصد، دیگر افغان‌ها و خارجی‌ها را آزار بدهید، یادتان بباید که خودم آنجا می‌آیم، مه را خو دیده‌اید، راست می‌آیم و محکمه صحرایی می‌کنم. می‌آیم همانجا و باز ببینید که من همراه شما چگونه برخورد می‌کنم. این دیگر درست و قابل نیست برای مردم افغانستان».

آقای برمک اطیمنان داد که پس از این رفتار و برخورد منسوبان پولیس در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی مورد کنترول و بررسی قرار خواهند گرفت و اگر مورد آزار و اذیت مشاهده شود، با او برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

به گفته‌ آقای برمک، در قسمت تدارکات و مدیریت منابع مالی وزارت داخله نیز اصلاحات جدی را به میان آمده است. وی گفت در یک سال گذشته در بخش مالی و تدارکات حتا یک افغانی بدون اجازه گرفته نشده است.

وزیر داخله در ادامه اظهار داشت که یک سال پیش نزدیک به ۲ میلیارد افغانی قرض‌دار بودیم، اما امسال با سقف بودجه‌ای ۶۴ میلیارد افغانی نه تنها که قرض‌دار نیستیم بلکه یک میلیارد افغانی پس‌انداز هم داریم.

این در حالی است که وازت داخله بارها از سوی مقامات کشور به‌عنوان قلب فساد یاد شده است و اخیراَ مقامات در این وزارت‌خانه از مبارزه جدی با فساد اداری صحبت می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن