fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

دست‌کم ۱۷ سرباز امنیتی در حمله طالبان در دایکندی کشته و زخمی شدند

خبرگزاری یاش: مسئولان محلی ولایت دایکندی می‌گویند که در نتیجه حمله تهاجمی گروه طالبان بر دو ولسوالی این ولایت، تا کنون ۹ تن از نیروهای امنیتی کشته و ۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

علی ناطقی، سخنگوی والی دایکندی امروز (یکشنبه ۳۱ سرطان) در صحبت با خبرگزاری یاش گفت که این حملات جمعه شب بر ولسوالی‌های کجران و پاتو آغاز شد و اکنون نیز درگیری به صورت پراکنده ادامه دارد.

آقای ناطقی افزود که در حملات گروه طالبان بر ولسوالی کجران ۳ پولیس محلی و ۵ پولیس ملی جان باختند. به گفته او یک تن از نیروهای امنیتی در ولسوالی پاتوی این ولایت کشته شده است.

با این‌حال، غیرت جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی به خبرگزاری یاش گفت که گروه طالبان جمعه شب بر ۱۵ پوسته امنیتی در ولسوالی‌های کجران و پاتو حملات تهاجمی انجام داده‌اند. به گفته آقای جواهری در این حمله بیش از ۳۰ تن جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند.

آقای جواهری می‌گوید که در حمله بر ولسوالی کجران و پاتو نزدیک به ۸۰۰ تن از مخالفین مسلح اشتراک داشتند که اکثریت این افراد از ولایت‌های غور، هلمند و ارزگان بودند.

به گفته این عضو شورای ولایتی، گروه طالبان با تهجیزات نظامی پیشرفته مجهز بودند و شماری از نیروهای قطعه سرخ این گروه نیز در میان آنها حضور داشتند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن