fbpx
اسلایدجهانخبر خارجی

پیشنهاد سکس مأمور روسی به هدف نفوذ در استخبارات امریکا

خبرگزاری یاش: دختر ۲۹ ساله روس که در امریکا متهم به جاسوسی شده، برای کار با سازمان مورد نظرش در امریکا، پیشنهاد سکس داده است.

گزارش دادستانی ماریا بوتینا، دختر روس عنوان می‌کند که رابطه ماریا، با یک مرد پرنفوذ امریکایی، چنان که ماریا مدعی شده است رابطه شخصی نبوده، چرا که مدارک و اسناد پولیس امریکا نشان می‌دهد که وی پیش از آن نیز برای کار با یک سازمان مورد نظرش در این کشور به یک مرد دیگر پیشنهاد چنین رابطه‌ای را داده بوده است.

خانم بوتینا روز یک‌شنبه بازداشت شد و روز چهارشنبه (۲۷ سرطان) در دادگاهی در واشنگتن حاضر شد. قاضی دادگاهی در امریکا گفت که ماریا بوتینا باید در زندان بماند؛ به‌خاطری‌که ارتباطش با سازمان‌های اطلاعاتی روسیه خطر فرار او را بالا می‌برد.

ماریا متهم است که خود را به عنوان مأمور رسمی یک دولت خارجی معرفی نکرده و همچنین قصد توطئه علیه دولت امریکا را داشته است.

عکس‌هایی از ماریا منتشر شده که در حال گفت‌وگو با یک مرد ۵۶ ساله امریکایی در یک رستورانت است. وی مدعی است که رابطه او با مردی که رسانه‌ها او را پل اریکسون معرفی کرده‌اند، شخصی بوده و حتی قصد داشته برای زندگی با وی به خانه او، در داکوتای جنوبی سفر کند.

ماریا بوتینا به‌عنوان دانشجو وارد امریکا شده بوده و به تازگی از رشته علوم سیاسی از دانشگاه واشنگتن فارغ التحصیل شده است.

پیش از این خانم بوتینا مدتی به‌عنوان یک مدافع آزادی سلاح در امریکا فعالیت کرده و مقام‌های امریکایی می‌گویند این حرکت برای نزدیک شدن به افراد پرنفوذ به‌ویژه در حزب محافظه‌کار این کشور صورت گرفته است.

با این‌حال، وزارت خارجه روسیه در واکنشی به روز چهارشنبه اعلام کرد که دستگیری ماریا بوتینا برای از بین بردن نتایج مثبت دیدار اخیر رهبران دو کشور یعنی دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین طراحی شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن