fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

عارف رحمانی: امنیت ملی یک بخش طالبان را حمایت می‌کند

خبرگزاری یاش: در ادامه واکنش‌ها در پیوند به بازداشت نظام‌الدین قیصاری، نماینده ویژه جنرال دوستم در امور خیزش‌های مردمی، عارف رحمانی نماینده مردم غزنی، حکومت را به خدمت‌گزاری به گروه تروریستی طالبان متهم کرده می‌گوید، امنیت ملی یک بخشی از طالبان را تقویت می‌کند.

آقای رحمانی امروز (شنبه، ۱۶ سرطان) در نشست عمومی مجلس نمایندگان گفت: «۶۵۰ تروریست که محکوم به اعدام هستند، حکم اعدام آنان از سوی رئیس‌جمهور غنی امضاء نمی‌شود. صدها تروریست و انتحاری از زندان‌های کشور آزاد می‌شوند. گزارش‌هایی در دست داریم که یک بخشی از طالبان از سوی امنیت ملی تقویت می‌شود».

 به گفته او، بازداشت کسانی که در جبهه ضد طالب می‌جنگد، خدمت بزرگی به طالبان است.

این نخستین‌بار نیست که ریاست امنیت ملی به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم می‌شود. سال گذشته نعیم لالی حمیدزی، نماینده مردم قندهار گفته بود که محمد معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی مسئول پروژه داعش در افغانستان است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که نیروهای ویژه امنیتی، هفته گذشته نظام‌الدین قیصاری، فرمانده امنیه ولسوالی قیصار ولایت فاریاب و نماینده ویژه جنرال عبدالرشید دوستم در امور نیروهای خیزش مردمی را بازداشت کرد.

نظام‌الدین قیصاری از سوی حکومت، فرمانده مسلح غیر مسئول شناخته شده و به تهدید مقام‌های امنیتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به مرگ و تسلیم دهی پوسته‌های امنیتی به طالبان، متهم است.

برخی از اعضای مجلس نمایندگان این اقدام حکومت را عقده گشایی رئیس‌جمهور غنی می‌خوانند، اما شماری دیگر از آن اقدام به‌جا دانسته و از آن حمایت کردند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن