fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

پایان اعتراض‌ها در ولایت فاریاب

خبرگزاری یاش: قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور می‌گوید که اعتراضات در ولایت فاریاب در پیوند به بازداشت نظام‌الدین قیصاری، نماینده ویژه جنرال عبدالرشید دوستم در امور خیزش‌های مردمی، پایان یافته است.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز (پنج‌شنبه ۱۴ سرطان) به خبرگزاری یاش گفت پس از رسیدن هیئتی از کابل به ولایت فاریاب، اعتراضات در این ولایت پایان یافت.

آقای رضایی می‌گوید عصر روز گذشته هئیتی به رهبری محمدشریف یفتلی، لوی درستیز قوای مسلح، عبادالله عباد، معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی، اخترمحمد ابراهیمی، معین ارشد امنیتی وزارت داخله و متین بیگ، رئیس ارگان‌های محل، برای گفت‌وگو با نمایندگان معترضان و اعضای جامعه مدنی وارد فاریاب شدند.

به گفته سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، باشندگان و بزرگان ولایت فاریاب پس از گفت‌وگو با هیئتی‌ که از کابل به این ولایت آمده‌اند، توافق کرده و به اعتراضات خود پایان داده‌اند.

این در حالی است که از دو روز به این‌سو باشندگان فاریاب و هوارداران نظام‌الدین قیصاری نماینده ویژه جنرال عبدالرشید دوستم در امور خیزش‌های مردمی، دست به اعتراض زدند. در این اعتراضات یک تن کشته و ۶ نفر زخم برداشته‌اند.

پس از به خشونت کشیدن این اعتراضات، باشندگان ولایت فاریاب ساختمان این ولایت را به آتش کشیدن و تمام جاده‌ها به روی ترافیک مسدود شده بودند.

با این‌حال، مقامات محلی در جوزجان می‌گویند که معترضین راه‌های مواصلاتی که به بلخ وصل می‌شود را مسدود کرده‌اند.

محمدرضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان امروز در صحبت به خبرگزاری یاش گفت: «معترضین از دو روز گذشته به دلیل بازداشت قیصاری دست به این کار زده‌اند و راه‌های مواصلاتی را به ولایت‌های فاریاب بلخ مسدود کرده است».

گفته می‌شود اعتراضات در ولایت جوزجان برای سومین روز به صورت مسالمت‌آمیز دارند و خواست اعتراض‌کنندگان نیز آزادی نظام‌الدین قیصاری از سوی دولت می‌باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 thought on “پایان اعتراض‌ها در ولایت فاریاب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن