fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

پنتاگون ایران، روسیه و پاکستان را به حمایت از طالبان متهم کرد

خبرگزاری یاش: وزارت دفاع امریکا با متهم کردن کشورهای پاکستان، ایران و روسیه به حمایت از طالبان می‌گوید که این کشورها تلاش‌های واشنگتن را تضعیف می‌سازند.

پنتاگون با نشر گزارشی گفته است که ایران برای این‌که نفوذ خود را در منطقه گسترش دهد از طالبان حمایت می‌کند. روسیه نیز با متهم ساختن امریکا به پشتیبانی از داعش کشورهای آسیای میانه را تشویق می‌کند که  با امریکا در افغانستان همکاری نکنند.

در این گزارش تلاش‌های پاکستان در مبارزه با هراس‌افکنی کافی دانسته نشده و گفته است که برای موفقیت گفت‌وگوهای صلح افغانستان، نیاز است فشارهای نظامی بر طالبان ادامه داشته باشد.

وزارت دفاع امریکا با متهم ساختن ایران و پاکستان به حمایت از طالبان می‌گوید که روسیه با دادن اطلاعات نادرست امریکا را متهم به پشیبتانی از داعش می‌سازد و کشورهای آسیای میانه را تشویق می‌کند که با امریکا همکاری نکنند و با این کار تلاش‌های واشنگتن را درافغانستان تضعیف می کند.

 در بخش دیگری از این گزارش آمده است که راهبرد تازه واشنگتن برای افغانستان و جنوب آسیا خوش‌بینی‌هایی را برای حل صلح آمیز بحران افغانستان به میان آورده است و برای گشوده شدن دریچه صلح نیاز است که فشارهای نظامی بر طالبان بیشتر شوند.

ایران ، روسیه  و پاکستان پیش از این حمایت از طالبان را رد کرده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن