fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

معترضان در بلخ خواستار بازگشت جنرال دوستم و رهایی قیصاری شدند

خبرگزاری یاش: هوا داران حزب جنبش اسلامی افغانستان امروز (چهارشبنه، ۱۳ سرطان) در ولایت بلخ طی یک تجمع اعتراضی خواهان بازگشت عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور از ترکیه و رهایی بی‌قید و شرط نظام‌الدین قیصاری شدند.

در قطع‌نامه پنج ماده‌ای معترضان بلخ آمده است که دستگیری قیصاری خلاف قانون بوده، صلح و ثبات و وحدت ملی را به خطر می‌اندازد. در این قطع‌نامه ازمقام‌های ارشد ولایت فاریاب خواسته شده است که عاملان کشتار مردم فاریاب و محافظان آقای قیصاری را گرفتار و به پنجه قانون بسپارند.

معترضان در این ولایت به دولت مرکزی هشدار دادند، درصورتی‌که به خواست‌های آن‌ها رسیدگی نشود، مسیر بندرهای شمال را می‌بندند و آماده نافرمانی مدنی هستند.

آنان هم‌چنان از دولت می‌خواهد که هرچه عاجل‌تر زمینه بازگشت آقای دوستم را فراهم کرده و نماینده ویژه وی در امور خیزش مردمی ولایت فاریاب را، آزاد کند.

 نظام الدین قیصاری، روز دوشبنه (۱۱سرطان) از سوی نیروهای ویژه ارتش بازداشت شده است. از قیصاری خواسته شده بود که در نشست امنیتی در لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین شرکت کند و زمانی‌که وی به آن‌جا می‌رود، از سوی نیروهای ارتش بازداشت می‌شود.

هنگام بازداشت قیصاری، نیروهای وابسته به او و ارتش در داخل لوا درگیری صورت می‌گیرد که چهار تن از سربازان قیصاری کشته و سه تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

قیصاری توسط چرخ‌بال به کابل انتقال داده شده است و زارت دفاع ملی گفته است که او به نهادهای عدلی وقضایی معرفی می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن