fbpx
اسلایدافغانستانبرگزیدهخبر داخلی

عطامحمد نور: به‌زودی یک ائتلاف بزرگ سیاسی اعلام موجودیت می‌کند

خبرگزاری یاش: عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان و والی پیشین بلخ که در جمعی از هوادارانش در بلخ سخن‌می‌زد، گفت که به‌زودی ائتلاف ملی برای نجات افغانستان متشکل از جریان‌های بزرگ سیاسی در کابل اعلام موجودیت می‌کند.

آقای نور از چندی به‌ این‌سو در خارج از کشور به سر می‌برد و صبح امروز( یک‌شنبه ۱۰ سرطان) وارد شهر مزارشریف شد.

او هم‌چنان گفته است، در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو یا خود نامزد است و یا از نامزدی حمایت می‌کند که به گفته او تعصب قومی نداشته، دارای رهبری کاریزماتیک بوده و پشتیبانی کشورهای همسایه، منطقه و غربی را داشته باشد.

رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید در صورتی که ائتلاف ملی برای نجات افغانستان احساس کند که انتخابات آینده ریاست جمهوری با تقلب همراه است، طرح دیگری که شامل حکومت موقت، تعدیل قانون اساسی و تغییر نظام ریاستی به پارلمانی از ویژه گی‌های آن است، پیشکش خواهد شد.

آقای نور از عدم شفافیت در انتخابات آینده ابراز نگرانی کرده و گفته است که به‌زودی از توزیع تذکره و استیکر توسط فرد مشخص و انتقال آن با چرخبال‌ها به شماری از ولسوالی‌های پرده برمی‌دارد.

او چند روز پیش در ترکیه با جنرال عبدالرشید دوستم و محمد محقق نشست کرده بود و سه طرف به بازگشت زودهنگام آقای دوستم، پذیرفته شدن طرح انتخابات احزاب سیاسی و مشارکت همه‌ جریان‌های سیاسی و اقوام کشور در روند گفت‌وگوهای صلح تأکید کرده بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن