fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

بازداشت دو عضو برجسته گروه طالبان در بغلان

خبرگزاری یاش: فرماندهی پولیس ولایت بغلان می‌گوید که دو تن از اعضای گروه طالبان را که در ولایت پروان مصروف فعالیت‌های تروریستی بودند، از چک پاینت ولسوالی دوشی ولایت بغلان بازداشت کرده‌اند.

مل پاسوال اکرام الدین سریع، فرمانده پولیس ولایت بغلان می‌گوید این دو تن در چندین قتل در دره غوربند ولایت پروان و کشتن سربازان قطعه خاص در آن ولایت تحت تعقیب نهادهای امنیتی ولایت پروان قرار داشتند.

گفته می‌شود که چند تن از باشندگان دره غوربند ولایت پروان به فرماندهی پولیس بغلان آمده‌اند و می‌گویند که افراد بازداشت شده چندین تن از اقارب‌شان را به‌قتل رسانیده و از چنگ قانون فراری بودند.

به گفته فرمانده پولیس بغلان، این دو تن بارها در پیگرد پولیس پروان قرار داشتند و در عملیات‌ بازداشت آنان، نیروهای دولتی حتی کشته و زخمی شدند که بلاخره از سوی فرماندهی امنیه دوشی اطلاعات دریافت شد و بازداشت شدند.

این دو تن در تحقیقات اولیه اعتراف کرده‌اند که عضو گروه طالبان‌اند.

برخی از متنفذین این ولایت نیز می‌گویند که این دوتن در قریه لیچ ولسوالی غوربند بالای مردم آن محل از هیچ‌گونه ظلم و ستم دریغ نورزیده و حتی دختران جوان برای نخستین بار می‌خواستند نامزد شوند باید در نخست اجازه و مشوره این دو برادر را گرفته بعدآ اقدام به پیوند نامزدی‌شان می‌کردند. در غیر آن بدترین مجازات را از سوی این دو تن متقبل می‌شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن