fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

تاخیر در گزینش کمیشنران ولایتی، روند رسیدگی به شکایات را صدمه می‌زند

خبرگزاری یاش: کمیسیون شکایات انتخاباتی هشدار می‌دهد که تاخیر بیشتر در گزینش و معرفی کمیشنران ولایتی این کمیسیون، امورات این کمیسیون را با تاخیر روبرو می‌کند.

علی‌رضا روحانی کمیشنر، منشی و سخنگوی این کمیسیون در گفت‎وگو با خبرگزاری یاش گفت: « انتظار داریم قبل  از آن که زمان بگذرد و ما کاملا از پروسه عقب بمانیم، کمیشنران ولایتی این کمیسون منظور شود. اگر خدای نخواسته بیش از یک هفته یا پنچ شش روز دیگر به تأخیر بیافتد، آن زمان دیگر مشکل زا خواهد بود».

بر اساس قانون دفاتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی باید پیش از شروع ثبت نام کاندیدان فعال شود. این درحالی است که فهرست ابتدایی نامزدان قرار است تا چند روز دیگر اعلام شود، اما کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایت هنوز توسط رئیس جمهور گزینش نشده است.

کمیسیون شکایات انتخاباتی حدود یک ماه پیش، فهرست نامزدان کمیشنران ولایتی این کمیسیون را برای منظوری به ریاست جمهوری فرستاده بود، اما هنوز رئیس جمهور در مورد این فهرست تصمیم نگرفته است.

تاخیر بیشتر در گزینش این کمیشنران همچنین، روند ثبت و رسیدگی به شکایات احتمالی توسط کمیسیون شکایات را نیز مختل و افراد را از درج شکایات محروم خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی همچنین با اشاره به شروع ثبت اعتراض‎ها می‌گوید درصورتی که فهرست کمیشنران ولایتی به موقع منظور نشود، کمیسیون فرصت رسیدگی به شکایات را از دست می‌دهد و در این صورت حق معترضان تلف می‌شود.

به گفته روحانی، کمیسیون شکایات انتخاباتی دلیل عدم منظوری فهرست کمیشنران ولایتی را نمی‎داند، اما ریاست جمهوری گفته است که در مورد نامزدان معرفی شده، نیاز به معلومات بیشتر دارد.

بر اساس قانون انتخابات، کمسیون شکایات انتخاباتی فهرست متقاضیان برای دفاتر ولایتی را به ریاست جمهوری ارسال می‌کند و رئیس‌جمهور برای هر ولایت سه نفر را از میان آنها گزینش می‌کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن