fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

داعش یک مرد ۶۰ ساله را در جوزجان سنگسار کرد

خبرگزاری یاش: گروه داعش در ولایت جوزجان در شمال کشور، یک مرد ۶۰ ساله را به جرم تجاوز جنسی سنگسار کرده است.

طی چند روز گذشته، تصاویری از مردی که توسط افراد مسلح و شماری از مردان دیگر در حال سنگسار شدن هستند در شبکه‌های اجتماعی هم‌رسانی شد.

طبق گفته‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی، این حادثه در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان که بیشتر مناطق آن تحت کنترول داعش است، اتفاق افتاده است.

شاهدان عینی به رسانه‌ها گفته‌اند که این حادثه حدود سه ماه و نیم قبل رخ داده است. شاهدان می‌گویند کسی که سنگسار شده است، متهم بود که حدود ۱۵ سال قبل به دخترش تجاوز کرده است.

گفته می‌شود که طی این مدت، کسی به این پرونده رسیدگی نکرده است تا این‌که افراد گروه داعش درباره این مرد تصمیم گرفته است.

شاهدان عینی گفته‌اند که فرد سنگسار شده، از روستای مغول ولسوالی درزاب ولایت جوزجان بوده که در منطقه «آق کمر» سنگسار شده است.

شاهدان عینی می‌افزایند که فرد سنگسار شده در این حادثه جان داده و جسدش بدون این‌که نماز جنازه بر آن خوانده شود، دفن شده است.

در حالی‌که پولیس ولایت جوزجان از وقوع این حادثه اظهار بی‌اطلاعی می‌کند، اما یک تن از اعضای شورای ولایتی جوزجان این حادثه را تأیید کرده است.

چند هفته قبل نیز یک محکمه صحرایی در ولسوالی قره‌باغ در حومه شهر کابل رخ داد. در این ویدئو نشان داده می‌شود افرادی که خود را مجاهدین می‌خوانند، چهار مرد و یک زن را به اتهام فساد اخلاقی محاکمه می‌کنند.

پیش از این نیز محاکم صحرایی زیادی در مناطقی که از کنترول دولت خارج است، از سوی گروه‌های تندرو برگزار شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن