fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

ایران: با خروج غیرقانونی مهاجرین افغان به سمت ترکیه مقابله می‌کنیم

خبرگزاری یاش: مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت خارجه ایران با اشاره به سهولت در خروج غیرقانونی اتباع افغانستان از ایران به سمت ترکیه با کمک قاچاقچیان انسان می‌گوید ما توافقات مرزی محکمی با ترکیه داریم و از مرزهایمان محافظت می‌کنیم.

به گزارش آناتولی، احمد محمدی فر، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در مورد چشم پوشی مرزبانان ایران از خروج غیرقانونی مهاجران افغان مقیم ایران به سمت ترکیه گفت: «ما می‌دانیم کشور ترکیه هم در مبارزه با مهاجرت‌های غیرقانونی جدیت دارد».

وی می‌گوید که در ۳ ماه، ۹ هزار نفر از افرادی که قصد خروج غیرقانونی از سمت ایران به ترکیه را داشته‌اند، بازداشت شده‌اند. اگر تمهیدات ما نبود، مشکلات جدی‌تری نسبت با مهاجران در ترکیه ایجاد می‌شد. آنجا امکان اشتغال و تابعیت برای مهاجرین غیرقانونی فراهم می‌شود و حتی می‌توانند از طریق ترکیه به اروپا بروند.

در طی چند سال اخیر شمار زیادی از مهاجرین افغان که در ایران به سر می‌بردند، به‌طور قاچاقی به ترکیه رفتند و از آنجا به سمت کشورهای اروپایی مهاجرت کردند.

پیش از این هم گزارش‌هایی مبنی بر این‌که مرزبانان ایران مهاجرین افغان را که از مرز ایران به سمت ترکیه می‌روند به گلوله می‌بندند و یا بازداشت می‌کنند منتشر شده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن