fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

نماینده مجلس ایران بار دیگر درباره تجاوز به دختر خوردسال افغان ابراز تردید کرد

خبرگزاری یاش: پس از آن‌که رئیس اورژانس اجتماعی ایران، گزارش‌ها درباره تجاوز به یک دختر خوردسال افغان در خمینی‌شهر اصفهان را تأیید کرد، محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس این کشور می‌گوید که ممکن است خونریزی وی به‌دلیل ورود شیشه پپسی بوده باشد.

در ۹ جوزا گزارش‌های تأئید نشده‌ای مبنی بر تجاوز به یک دختر پنج‌ساله افغان ساکن خمینی‌شهر اصفهان به نام بهاره منتشر شد که چند روز بعد رضا جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی ایران، ربوده‌شدن و تجاوز به وی را تائید کرد.

پس این‌که این خبر در فضای مجازی ایران با خشم کاربران مواجه شد، این نماینده خمینی شهر گفت که این موضوع نباید رسانه‌ای می‌شد.

او به رسانه‌ها گفته بود که وقوع تجاوز را مورد تردید است و اصلا معلوم نیست تجاوز صورت گرفته باشد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر اظهارات مادرش درباره خونریزی بهاره گفت، هرچیزی وارد بشود خونریزی ایجاد می‌کند، من نباید این‌ها را رسانه‌ای کنم، اگر بر اساس ورود شیشه پپسی بوده باشد چه؟

نزدیک به دو هفته پیش خبری در رسانه‌ها منتشر شد که یک دختر خورد سال افغان در خمینی شهر اصفهان مورد تجاوز سه مرد قرار گرفته است. این کودک در حالی‌که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده شده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود.

مادر بهاره پنج ساله در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته است که دخترش چهارشنبه گذشته (۹ جوزا) حوالی ساعت ۱۰ صبح برای خرید نان بیرون رفته بود و بعد از سوی یک فرد ربوده شده و مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

خانم ابراهیمی گفت که پولیس اصفهان به آنها گفته که عامل حادثه را حتماَ پیدا خواهد کرد ولی از آنها خواسته تا با رسانه‌ها در این مورد صحبت نکنند.

وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به تجاوز به یک دختر خوردسال افغان در خمینی شهر اصفهان، خواستار پیگیری جدی این رویداد شده است.

وزارت خارجه با انتشار خبرنامه‌ای گفته است که صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه، از سفیر افغانستان در تهران خواسته است تا این موضوع را به‎‌گونه جدی بررسی کرده و همچنین خواستار بازداشت عامل یا عاملان آن شده است.

این نخستین‌بار نیست که یک دختر افغان در ایران مورد تجاوز قرار می‌گیرد. پیش از این نیز آزار جنسی و قتل یک کودک ۶ ساله افغان در مشهد خبرساز شده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن