fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

وزارت خارجه خواستار پیگیری تجاوز جنسی به دختر ۵ ساله افغان در ایران شد

خبرگزاری یاش: وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به تجاوز به یک دختر خوردسال افغان در خمینی شهر اصفهان، خواستار پیگیری جدی این رویداد شده است.

وزارت خارجه با انتشار خبرنامه‌ای گفته است که صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه، از سفیر افغانستان در تهران خواسته است تا این موضوع را به‎‌گونه جدی بررسی کرده و همچنین خواستار بازداشت عامل یا عاملان آن شده است.

رضا جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی ایران، (نهاد حالات اضطرار)، دیروز (شنبه ۱۳ جوزا) با تأیید خبر تجاوز به این دختر ۵ ساله گفته بود، مورد کودک آزاری مربوط به دختربچه‌ای افغان است که هفته گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی از سه‌شنبه هفته گذشته این خبر را نشر کرده بودند، اما منابع مستقل در ایران آن‌را تایید نمی‌کردند.

وزارت خارجه می‌گوید که سفارتش در تهران یاداشتی را درباره پیگیری این رویداد به وزارت خارجه ایران سپرده است.

این نخستین‌بار نیست که یک دختر افغان در ایران مورد تجاوز قرار می‌گیرد. پیش از این نیز آزار جنسی و قتل یک کودک ۶ ساله افغان در مشهد خبرساز شده بود.

در دو سال گذشته این سومین باری است که خبر تجاوز به یک دختربچه افغان در ایران منتشر می‌شود. تنها تفاوت این است که این بار متجاوزان دختربچه را به قتل نرساندند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن