fbpx
اسلایدافغانستانخبر داخلی

دادستانی کل پروندۀ اتهام فساد در ادارۀ امور را آغاز کرد

خبرگزاری یاش: دادستانی کل، بررسی‌های خود پیرامون دیدگاه قوم‌گرایانه در ادارۀ امور ریاست‌جمهوری و درز اسنادی در این رابطه توسط فردی به نام ثواب‌الدین مخکش از کارمندان ارشد این اداره آغاز کرد.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل می‌گوید که این قضیه، جدی و همه‌جانبه بررسی خواهد شد و بر بنیاد اسناد کافی‌ دربارۀ آقای مخکش تصمیم خواهد گرفت. وی افزود: «آنچه که در نتیجۀ تحقیقات همکاران ما روشن شود، مطابق به احکام قانون تصمیم گرفته خواهد شد».

نزدیک به یک هفته قبل از آنکه یک رهنمود قوم‌گرایانه در گروپ تلگرامی ادارۀ امور ریاست‌جمهوری از حساب کاربری ثواب‌الدین مخکش به رسانه‌ها درز کرد، رئیس‌جمهور روز جمعه سکوتش در این‌باره را شکست و دستور داد تا آقای مخکش به دادستانی کل معرفی شود.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی رئیس‌جمهوری می‌گوید که رئیس‌جمهور از این موضوع متأثر شده است و خواهان تحقیق جدی این قضیه است. او افزود: «رئیس‌جمهوری از لوی سارنوالی خواسته است تا برای روشن شدن عامل و عاملان این موضوع، آنرا دقیق بررسی کند».

در همین حال، ادارۀ امور ریاست‌جمهوری این نامه را از حساب آقای مخکش تأیید کرده و چنین دیدگاه قومی از طرف کارمندان این اداره را پذیرفتنی نمی‌داند.

شعیب تیموری، معاون انسجام امور دولت ادارۀ امور گفت: «متأسفانه این چیز اتفاق افتاده و کسی با چنین دیدگاهی و با چنین طرحی وجود داشته و در اداره جذب شده است».

اخیراً و پس از اینکه این فایل تلگرامی افشا شد، آقای مخکش ادعا کرد که این فایل توسط کسی دیگر و با استفاده از کامپیوتر وی منتشر شده است، اما او اظهار داشت که برای حفظ وحدت ملی از سمت‌اش استعفا می‌کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن