fbpx
اسلایدافغانستاندیدگاهگزارش

چمن‌شاه اعتمادی: دست‌کم ۴۰ تن در ولسوالی خواجه‌عمری کشته شده‌اند

خبرگزاری یاش: دو روز پس از حمله تهاجمی طالبان بر ولسوالی خواجه‌عمری ولایت غزنی، نمایندگان این ولایت آمار تازه‌ای از کشته‌شدگان این رویداد ارائه می‌دهند.

چمن‌شاه اعتمادی نماینده مردم غزنی امروز (شنبه ۲۵ حمل) در جلسه عمومی مجلس گفت، مسئولان نهادهای امنیتی هشدارهای آنان را در مورد ناامنی این ولایت نادیده گرفته و منجر به حمله طالبان بر ولسوالی خواجه عمری شد. به گفته او، در این حمله طالبان دست‌کم ۴۰ تن از کارمندان دولتی این ولسوالی را کشته‌اند.

وی تصریح کرد: «براساس گزارش‌ها نشانه‌گیری دشمن آن چنان دقیق بوده که گلوله در پیشانی و یا هم در سینه افراد اصابت کرده است. این نشان می‌دهد که طالبان به جنگ‌افزارهای پیشرفته مجهز هستند».

آقای اعتمادی در ادامه افزود، حکومت محلی در سقوط ولسوالی خواجه‌عمری مسئول است و بایستی مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد.

خواجه‌عمری در ۱۰ کیلومتری مرکز غزنی قرار دارد، این ولسوالی حوالی ساعت ۲ بامداد روز پنج‌شنبه هفته گذشته آماج حمله تهاجمی طالبان قرار گرفت. پیش از این مقام‌های محلی گفته بود در حمله گروهی طالبان، به شمول ولسوال خواجه‌عمری ۱۵ تن دیگر کشته و زخمی شدند.

برخی دیگر از اعضای مجلس نمایندگان از کم‌کاری و ناهماهنگی نهادهای امنیتی انتقاد کرده، ریاست کشف وزارت امور داخله و امنیت ملی را در کشف پلان‌ گروه‌های تروریستی به ناکامی متهم می‌کنند.

نفیسه عظیمی نماینده مردم غزنی گفت: «ریاست کشف و استخبارات وزرت امور داخله و ریاست امنیتی در تمام ولایات فلج است. چطور این ارگان از پلان‌ بزرگ دشمن بی‌خبر است، آیا مسئولان آن در معامله دست دارند و چرا احساس مسئولیت ندارد و در خواب غفلت به سر می‌برند».

خلیل‌احمد شهیدزاده نماینده مردم هرات از افزایش ناامنی در ولسوالی شیندند این ولایت نگرانی کرده می‌گوید، با توجه با وضعیت شکننده امنیتی، نهادها و ارگان‌های امنیتی بایستی هماهنگی بیشتر داشته باشند.

وی تصریح کرد: «وضعیت امنیتی در ولسوالی‌های شیندند و چشت شریف که دروازه‌های ولایت هرات می‌باشند نگران کننده است. ناامنی در ولسوالی چشت شریف که در آن بند سلما وجود دارد افزایش یافته و نیروهای امنیتی باید در چنین شرایط هماهنگی بیشتر داشته باشند».

اعضای مجلس نمایندگان هم چنان خواستار بررسی همه‌جانبه حمله طالبان بر ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی شدند. به گفته آنان مسئولین و عاملین این رویداد باید مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند.

محمد اسلام بهنوش

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن